تمرین EMS برای افراد مبتلا به نارسایی قلبی

بیماران مبتلا به نارسایی قلبی

بیمارانی که از عدم کارکرد صحیح قلب رنج می‌برند، بهترین گزینه برای استفاده از Easy Motion Skin  هستند.

برای مقایسه، به بسیاری از مطالعات انجام  شده توسط مرکز قلب نورث راین وسفالیا  رجوع کنید (فرتوش، ون بورن). برای بهبود متابولیسم، روش‌های استفاده شده در نظام‌های تمرینی سنتی، فشار بسیار زیادی به بیماران دچار نارسایی قلبی وارد می‌کنند. به همین دلیل بود که تمرین EMS بیشترین تأثیر را بر روی این بیماران داشت زیرا می‌توانستند بدون اعمال فشار بسیار زیاد به خود از این روش منتفع شوند.

نکته: موارد منع انجام  تمرین را مدنظر داشته باشید.

بیماران مبتلا به سکته قلبی

تمرین منظم EMS برای بیماران مبتلا به سکته قلبی  بسیار مثمر ثمر است. مطالعات انجام  شده توسط مرکز قلب نورث راین – وسفالیا مؤثر بودن این روش را اثبات کرده است. این تمرین از طریق افزایش فشار باعث ارتقای متابولیسم بدن می‌شود.

نکته: موارد منع انجام  تمرین را مدنظر داشته باشید.

بیمارانی که از دستگاه تنظیم ضربان قلب استفاده می‌کنند

حتی امروزه هم برخی از بیمارانی که از دستگاه تنظیم ضربان قلب استفاده می‌کنند این‌گونه تصور می‌کنند که تمرین EMS برای آن‌ها مناسب نیست اما در اشتباه‌اند. دامنه نشانه‌هایی که به دلیل آن‌ها باید دستگاه‌های خاص مانند دستگاه تنظیم ضربان قلب، دستگاه تنظیم عملکرد بطن‌های قلب، یا دستگاه‌های AICD بسیار افزایش‌یافته است که معنای آن این است که بسیاری از بیماران مبتلا به نارسایی قلبی وجود دارند که این شکل از تمرین برای آن‌ها سودمند است.

نظر کنونی متخصصان این است که تمرین EMS برای کسانی که از دستگاه تنظیم ضربان قلب و دیگر دستگاه‌ها استفاده می‌کنند، خطرناک نیست.

این امر به دلیل نوع و طول مدت ضربان‌های ایجادشده به‌وسیله‌ی Easy Motion Skin  است که به عنوان فیبریلاسیون بطنی شناسایی نمی‌شوند و بنابراین شوک ایجاد نمی‌کنند. انجام  تمرین با این دستگاه با عملکرد دستگاه‌های تنظیم ضربان قلب یا عملکرد بطن تداخل ندارد. یکی از شواهد اثبات این مدعا این است که اخیراً بسیاری از بیمارانی که از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند در شرایط کنترل شده بالینی در این تمرین‌ها شرکت کرده‌اند و رضایت‌نامه‌ی خود را ارائه کرده‌اند. حتی یک مورد نقض کارکرد دستگاه‌های استفاده شده توسط این بیماران گزارش نشد.

تولیدکنندگان مشهور این دستگاه‌ها مانند مدترونیک و بوستون ساینتیفیک می‌خواهند طی یک بیانیه‌ی رسمی اعلام کنند که افرادی که از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند می‌توانند تمرین EMS را انجام  دهند.

نکته: طبق آخرین یافته‌ها، تمرین EMS برای افرادی که از دستگاه‌های تنظیم ضربان قلب و دیگر دستگاه‌ها استفاده می‌کنند، هیچ ضرری ندارد. تا کنون در این رابطه هیچ بیانیه رسمی و الزام‌آوری توسط این تولیدکنندگان منتشر نشده است اما انتظار می‌رود در آینده نزدیک این اتفاق بیفتد. اگر تردید دارید، پیش از تصمیم‌گیری کمی صبر کنید.